Zmiany w projekcie i dodatkowe pytania

Zmiany w projekcie i dodatkowe pytania

Domeną naszego biura projektowego są projekty domów energooszczędnych. Jest to zauważalne w prezentowanych przez nas projektach gotowych. Jest to spowodowane przede wszystkim tym, że chcemy dbać o Państwa kieszenie i ograniczyć w przyszłości wydatki związane z ogrzewaniem. Mamy w ofercie projekty domów tradycyjnych, projekty domów energooszczędnych jak i wysoko postawionych domów pasywnych. Ogólne uważane jest i tak jest w przypadkach domów, że to, co tańsze w przyszłości wychodzi drogo, a to, co raz kosztowało dużo w przyszłości powraca procentowo na plus do kieszeni. Decydując się na projekt domu energooszczędnego mogą być Państwo pewni, że poniesione dodatkowe koszty w trakcie budowy z czasem zaprocentują mniejszym zużyciem energii a zarazem mniejszymi wydatkami związanymi z utrzymaniem domu. Nasze projekty domów energooszczędnych są dostosowane wizualnie do potrzeb każdego inwestora. Posiadamy w ofercie projekty domów na małe jak i na duże działki. Każdy z projektów może być przez naszych projektantów dostosowany do potrzeb Państwa, jako inwestora. Możemy dopasować tak usytuowanie domu energooszczędnego na działce, że będą Państwo do niego wchodzić od zachodu, a wychodzić od wschodu. Wszystkie takie uwagi w każdej chwili mogą Państwo zgłosić naszym projektantom, którzy przez cały czas są do Państwa dyspozycji. Jesteśmy biurem, które ceni sobie Państwa opinię, dlatego za każdym razem, gdy zgłoszą Państwo swoje uwagi to dokładnie je przeanalizujemy i wyciągniemy wnioski na przyszłość. W ten sposób działamy i w ten sposób się dodatkowo uczymy. Nasza kadra jest bardzo wysoko wykwalifikowana, więc w momencie, gdy Państwo będą mieli jakieś pytania zarówno teoretyczne jak i praktyczne to na pewno projektanci udzielą Państwu satysfakcjonującej odpowiedzi. Właśnie, dlatego będziemy najlepszym wyborem w Państwa oczach do zaprojektowania Państwa domu.

Parterowe domy

Parterowe domy

Gdy decydujemy się na bardzo poważną inwestycję, jaką jest budowa własnego domu, staramy się wybrać jak najlepsze rozwiązanie, które pozwoli nam na połączenie realizowania marzeń z ograniczonymi możliwościami finansowymi.
Jednym z popularnych i często wybieranych rozwiązań są domy parterowe. Oczywiście jest to spowodowane tym, że mają one bardzo wiele różnych zalet. Przede wszystkim domy jednokondygnacyjne są zazwyczaj tańsze. Chociaż wymagają większych fundamentów i często dużej powierzchni dachu, ich budowa często kosztuje mniej niż domu z kilkoma kondygnacjami. Jest to spowodowane miedzy innymi tym, że budowa domów parterowych jest często dużo szybsza, dodatkowo są to domy raczej łatwe w realizacji, co w bardzo dużym stopniu zmniejsza ryzyko popełnienia różnego rodzaju błędów konstrukcyjnych. Oszczędności, które wiążą się z budową domów jednorodzinnych wynikają także z mniejszych wymagań wobec ścian konstrukcyjnych, brakiem konieczności wykonywania schodów oraz wznoszenia wysokich rusztowań.
Jeśli decydujemy się dom parterowy warto pamiętać, że dom tego typu o płaski dachu daje dużo większe możliwości swobodnego kształtowania bryły budynku. Spadzisty dach zmusza do stosowania raczej zwartej bryły. Dach płaski umożliwia stosowanie bardziej nietypowych rozwiązań. Dlatego projekty domów parterowych mogą różnić się między sobą w znacznym stopniu.
Jak widać parterowe domy są ciekawym rozwiązaniem zarówno dla tych, którzy poszukują oszczędności, jak i dla osób zainteresowanych ciekawymi, oryginalnymi rozwiązaniami. Warto jednak również pamiętać, że domy jednokondygnacyjne mają również swoje wady. Należą do nich na przykład problemy z odpowiednim rozmieszczeniem różnego rodzaju instalacji, co wynika między innymi z dużej odległości między kuchnią a łazienką, oraz problemy z wykonaniem wentylacji. Mimo tych wad parterowy dom jest rozwiązaniem wartym rozważenia.

Jak działa inteligentny dom

 

Domy jednorodzinne dla każdego

Domy jednorodzinne dla każdego

Wybudowanie domu, nawet jeśli jest to mały dom jednorodzinny, wiąże się z bardzo dużymi kosztami, do których należy zaliczyć także cały czas i zaangażowanie jakiego zazwyczaj wymaga nadzorowanie budowy. Dlatego wiele osób próbuje szukać rożnego rodzaju oszczędności, które pozwolą obniżyć wydatki.
Podstawowym rozwiązaniem, które zmniejsza koszty budowy domu jednorodzinnego jest wybór gotowego projektu z katalogów udostępnianych przez biura projektowe. Wśród dostępnych rozwiązań znajdziemy również takie stworzone z myślą o osobach z ograniczonymi funduszami. Są to zawsze projekty przygotowane przez kompetentnych architektów, które spełniają wszystkie wymagane normy, po prostu uwzględniono w nich różne rozwiązania, które umożliwiają oszczędności. Domy jednorodzinne z gotowych projektów pozwalają także zaoszczędzić sporo czasu. Wymagają wprawdzie przeprowadzenia tak zwanej adaptacji, która służy dopasowaniu ich do wymagań konkretnej działki, jest to jednak szybki i mało kosztowny proces w porównaniu do czasu i kosztów jakich wymaga przygotowanie projektu architektonicznego na indywidualne zamówienie klienta.
Oczywiście gdy budujemy własny dom nie ma sensu zbyt drastyczne oszczędzanie. Wybór dobrym materiałów oraz solidnej firmy budowlanej, przełoży się na późniejsze oszczędności, zmniejszy ilość pomyłek konstrukcyjnych i wpłynie pozytywnie na późniejszą eksploatację domu. Nie warto także oszczędzać na ociepleniu i innych rozwiązaniach, które pozwalają na oszczędzanie energii w budynku. Zakup materiałów opałowych jest jednym z najpoważniejszych wydatków, dlatego warto zadbać o jego obniżenie już na etapie wyboru konkretnych rozwiązań budowlanych. Skutecznym rozwiązaniem, które może pomóc w oszczędzaniu na budowie jest wybór domu parterowego, którego realizacja wiąże się zazwyczaj ze sporo mniejszymi kosztami.

Jak działa inteligentny dom

 

My i nasze biuro

My i nasze biuro

Nasze biuro projektowe zajmuje się wszystkimi rodzajami projektów domów. Są to zarówno domy jednorodzinne, jak i domy wielorodzinne. Dodatkowo mamy szeroki wachlarz usług w domach piętrowych jak i przy projektach parterowych. Żadne wyzwanie nie jest dla nas nie do zrealizowania. Przez cały okres naszej działalności zdążyliśmy zaprojektować dla Państwa domy nowoczesne jak i luksusowe. W dniu dzisiejszym jesteśmy w stanie połączyć projekt domu parterowego z domem energooszczędnym i do tego żeby wyglądał jak dom nowoczesny i luksusowy. Specjalizujemy się przede wszystkim w spełnianiu Państwa oczekiwań, ale jednocześnie dbamy o to, aby Państwa wymogi były pokryte podstawą prawną i zgodne ze sztuką budowlaną. Jednocześnie pragniemy powiedzieć, że chętnie udzielamy dodatkowych porad oraz wykonujemy na życzenie klienta kosztorys inwestorski, aby mieli Państwo dodatkowy obraz tego, przed czym Państwo stoją, bo samo stworzenie projektu nie gwarantuje wybudowania idealnego domu. Jako projektanci z dużym doświadczeniem i odpowiednimi kwalifikacjami lubimy zajrzeć na plac budowy podczas realizacji projektu, bo wtedy również możemy sprawdzić czy realizacja odbywa się zgodnie z tym, co Państwo chcieliście. Wszelkie wątpliwości rozwiązujemy od ręki, nie czekamy tygodniami aż Państwa zapytanie nabierze mocy urzędowej. Jesteśmy solidni, terminowi godni zaufania, czego dowodem są nasi dotychczasowi zadowoleni klienci. Posiadamy wszystkie referencje oraz niezbędne uprawnienia do wykonywania zawodu. Wszystko to mogą Państwo sprawdzić w naszej siedzibie, aby upewnić się w tym, co Państwu oferujemy. Dodatkowo pragniemy wspomnieć, że nie wykonujemy tylko projektu architektonicznego, ale również w swoich szeregach mamy projektantów branżowych, więc projekty domów w naszym w wykonaniu są całkowicie kompletne i gotowe do złożenia przy wniosku o pozwolenie na budowę.

Domy luksusowo nowoczesne

Domy luksusowo nowoczesne

Chcąc wybudować swój własny dom zazwyczaj określamy na początku cechy jakie powinien on posiadać. Najczęściej wymienia się ekologiczność, ekonomiczność, wysoką jakość, nowoczesność, funkcjonalność. Wydawać by się mogło, że nie będzie łatwo pogodzić te wszystkie cechy. Projekty domów nowoczesnych najczęściej są wybierane przez osoby młodsze, energiczne, prowadzące aktywny tryb życia, które cenią nowe i dobre rozwiązania techniczne, a także dbają o otaczającą ich przyrodę. To właśnie ci inwestorzy kładą szczególny nacisk na wszelkiego rodzaju parametry techniczne w połączeniu z modernistycznymi rozwiązaniami architektonicznymi. To dla nich powstają najwyższej jakości domy luksusowe, które są w stanie spełnić wszelkiego rodzaju oczekiwania. Projekty domów nowoczesnych charakteryzują się przede wszystkim ciekawym i futurystycznym połączeniem różnych materiałów. Połączenie kamienia z drewnem lub metalu ze szkłem daje dość ciekawe i bardzo oryginalne efekty wyróżniające te domy spośród innych, wtapiających się w tłum. Bardzo ważną informacją jest to, że domy nowoczesne są domami inteligentnymi. Co to oznacza? Zastosowanie w nich odpowiednich rozwiązań czy to dotyczących instalacji czy też samego użytkowania stawia je na najwyższej półce projektów domów jednorodzinnych. Bezapelacyjnie w domach luksusowych stosuje się rekuperację, ogrzewanie ciągów korytarzy, a nie rzadko całego domu za pomocą płaszcza wodnego z kominka. W standardowe wyposażenie projektowe zaliczają się tak zwane solary mające za zadanie ogrzewanie wody. Wszelkie innowacje mają na celu zminimalizowanie kosztów związanych z eksploatacją domu, a także dbałość o środowisko. Pod zazwyczaj prostą bryłą z klasycznym dachem ukryte są najlepsze rozwiązania stosowane w modernistycznym budownictwie. Te domy wspaniale pasują do podmiejskiego stylu życia pełnego energii i świeżości.

http://z500.pl/domy-jednorodzinne