Projekt indywidualny

Projekt indywidualny

Wiele osób marzy o swoim własnym kącie. Przede wszystkim najpierw rodzi się pomysł q głowie inwestora. Wiadome jest, że bez projektu nie ma budowy. Dlatego właśnie nasi projektanci są otwarci na Państwa wszelkie pomysły. Nikt przecież nie powiedział, że dom musi być powtarzalny, że projekt musi być prosty oraz że wymarzony dom dla inwestora to taki, który już ktoś kiedyś sobie wymyślił. Nie. Przede wszystkim dom, w którym Państwo chcą mieszkać powinien być spełnieniem Państwa marzeń, a nasi projektanci po to są żeby już na pierwszym etapie, czyli projekcie, te marzenia zacząć realizować. Nie jest dla nas przeszkodą to, że na przykład chcecie mieć Państwo w swoim domu dziurę w podłodze nad wielkim salonem, na wszystko jesteśmy w stanie znaleźć rozwiązanie. Wystarczy umówić się z jednym z naszych projektantów, a oni odpowiedzą na wszystkie nurtujące Państwa pytania oraz stworzą projekt tak jak Państwo sobie to wymyślicie. Bez względu na to czy to ma być dom jednorodzinny tradycyjny, czy dom energooszczędny, projekt będzie spełnia wszystkie wymogi i będzie przede wszystkim stworzony przez Państwa, czyli przez głównego inwestora. Projektant oczywiście biorąc pod uwagę swoje własne doświadczenie w każdej chwili coś podpowie, zawsze coś udoskonali, ale projekt, jako projekt będzie Państwa. Oprócz tego dodatkowo na Państwa życzenie jesteśmy w stanie wykonać dla Państwa wstępny kosztorys budowy. Wiadomo jest, że inwestor nie zawsze weźmie wszystko pod uwagę, a później jest zaskoczony, dlatego warto jest skorzystać z tej dodatkowej usługi. Czasami inwestor bierze pod uwagę koszt przyjazdu betoniarki na budowę, ale omija już koszt wynajmu pompy do tej betoniarki. Żeby tego uniknąć do Państwa dyspozycji są wszyscy pracownicy naszego biura projektowego wystarczy tylko zlecić wykonanie kosztorysu danego nowoczesnego domu jednorodzinnego, a wyliczymy dla Państwa przybliżone koszty budowy.

Zalety domów jednokondygnacyjnych

Zalety domów jednokondygnacyjnych

Domy składające się jedynie z jednej kondygnacji mogą wydawać się pozornie mało ciekawym rozwiązaniem, które ma na celu głownie zaoszczędzenie na kosztach budowy. Bez wątpienia domy parterowe są zazwyczaj mniej kosztowne oraz łatwiejsze do zbudowania, nie znaczy to jednak, że nie mogą stanowić również ciekawego oraz funkcjonalnego rozwiązania.
Domy parterowe prezentują naprawdę szeroki zakres różnych pomysłów. Znajdziemy wśród nich na przykład małe domki parterowe ze spadzistymi dachami, które charakteryzują się przede wszystkim bardzo prostymi i zwartymi bryłami. Są to zazwyczaj bardzo praktyczne i funkcjonalne rozwiązania, które rzeczywiście pozwalają na spore oszczędności. Jednak nie wszystkie domy jednokondygnacyjne wyglądają w ten właśnie sposób. Wśród domów parterowych znajdziemy również ciekawsze, bardziej nowoczesne rozwiązania. Przede wszystkim warto jest zwrócić uwagę na domy o płaskich dachach. Są to zazwyczaj nowoczesne projekty, nadal dosyć rzadko spotkane w naszym kraju. Zaletą tego typu projektów, oprócz oszczędności, jest także duża swoboda w kształtowaniu były budynku, którą zapewnia właśnie płaski dach. Pozwala to na efektywne połączenie ciekawych rozwiązań estetycznych z praktyczną oszczędnością.
Jak widać domy parterowe prezentują naprawdę sporą różnorodność rozwiązań, dlatego warto wziąć je pod uwagę, gdy poszukujemy najlepszego dla siebie projektu domu. Domy jednorodzinne o jednokondygnacyjnej konstrukcji zyskują coraz bardziej na popularności, ponieważ są praktycznym i oszczędnym rozwiązaniem, które pozwala na zbudowanie własnego domu bez ponoszenia nadmiernych kosztów. Jeśli planujemy zainwestowanie w budowę domu powinniśmy zdecydowanie wziąć takie rozwiązanie pod uwagę, zwłaszcza jeśli dysponujemy raczej ograniczonymi środkami finansowymi. Wystarczy zajrzeć do katalogów z gotowymi projektami domów, żeby przekonać się jak wiele rozwiązań mamy do wyboru.

Jednorodzinne domy parterowe

Jednorodzinne domy parterowe

Biorąc pod uwagę fakt, że dom buduje się na lata a liczba mieszkających w nim osób wraz z upływem lat może się zmniejszyć warto dobrze przemyśleć sprawę wyboru konkretnego projektu domu. Przeglądając różne gotowe propozycje dobrze jest je zestawić z rzeczywistymi potrzebami nie liczonymi na wyrost. Budując dom dla pięcioosobowej rodziny nie trzeba koniecznie stawiać na potężną willę, ponieważ dostępne na rynku projekty domów jednorodzinnych są niebywale funkcjonalne. Warto zwrócić szczególną uwagę na domy parterowe, które są nie tylko wygodne, ale i praktyczne. Ich niebywałą zaletą jest łatwa infrastruktura i możliwość szybkiego wybudowania. Jeśli wybierzemy projekt domu nie przekraczającego 160 mkw koszta jego budowy będą niższe aniżeli domu piętrowego. Brak okien połaciowych, schodów czy budowy stropu nad parterem ucieszy każdy portfel inwestora. Domy jednorodzinne w tych projektach są oparte na dobrej acz prostej konstrukcji, a to ważny atut podczas całego procesu budowania. Warto wiedzieć, że żeby móc wybudować tak nowoczesny dom parterowy potrzebna będzie odpowiednio duża działka. Nie można przeoczyć również pomieszczeń gospodarczych, które w takim domu wymagają wygodnego i dyskretnego ułożenia. Zwróćmy także uwagę na projekty instalacyjne, zwłaszcza te wodno – kanalizacyje, by były wykonane w przemyślany sposób. Dobry projekt domu jednorodzinnego parterowego musi być funkcjonalny w każdym calu, to oznacza, że nie może być tam tak zwanych martwych powierzchni – takich nie do zagospodarowania. Najbardziej ergonomiczne rozwiązania to domy parterowe o zwartej i jednolitej bryle i nieskomplikowanej konstrukcji dachu. W każdym biurze architektonicznym Inwestorzy otrzymają najbardziej optymalne rozwiązania dostosowane do wielkości posiadanej działki oraz ogólnych możliwości zabudowy. Jeśli chcemy wybrać właśnie taki dom dobrze jest się odpowiednio przygotować na pierwszą wizytę u architekta.

Projekt nowoczesnego domu

Projekt nowoczesnego domu

Gdy przeglądamy katalogi z projektami domów, możemy znaleźć wiele bardzo różnych rozwiązań. Do najciekawszych propozycji należą przede wszystkim nowoczesne projekty domów. Wybór takiego rozwiązania ma kilka bardzo istotnych zalet.
Domy nowoczesne często charakteryzują się wprowadzeniem w projekcie różnych praktycznych oszczędności, które dotyczą zarówno samej budowy, jak i późniejszej eksploatacji takiego budynku. Są to na przykład dosyć często konstrukcje parterowe, co wpływa w dużym stopniu na zmniejszenie kosztów. Kolejną zaletą nowoczesnych domów są ich walory estetyczne. Jeśli nie podobają nam się niezbyt ciekawe, powielane w nieskończoność rozwiązania, które widzimy na każdym osiedlu domów jednorodzinnych, nowoczesne projekty z całą pewnością mogą okazać się najlepszym wyborem. Jeśli możemy sobie na to pozwolić, istnieje także zawsze możliwość przygotowania projektu takiego domu na indywidualne zamówienie. Dzięki współpracy z architektem, który uwzględni nasze życzenia, mamy możliwość stworzenia naprawdę ciekawego budynku, który będzie przykuwał uwagę.
Czy zatem warto decydować się na nowoczesny dom? W Internecie znajdziemy bez problemu wiele różnych przykładowych rozwiązań - wystarczy, że wpiszemy w wyszukiwarce frazę "domy nowoczesne projekty", a otrzymamy listę wielu ciekawych pomysłów. Możemy bez trudu zorientować się jak wyglądają w praktyce nowoczesne projekty budynków i czy będą nam odpowiadały. Nowoczesne projekty domów jednorodzinnych pozwalają zmienić je w prawdziwe wizytówki ich właścicieli, które mają często na celu nie tylko zaspokojenie najważniejszych potrzeb mieszkaniowych, ale także zrealizowanie indywidualnych fantazji oraz wyróżnienie się z tłumu. Jeśli te wartości są dla nas ważne, bez wątpienia nowoczesny projekt może okazać się kuszącym rozwiązaniem. Warto pamiętać, że najważniejszy jest nasz komfort i zadowolenie z własnego domu.

Zastosowanie różnych technologii

Zastosowanie różnych technologii

Kompetencje naszych pracowników nie kończą się na narysowaniu murów i wyliczeniu potrzebnej stali. Nasi projektanci mają bardzo szeroki zakres posiadanej wiedzy, którą przez cały czas poszerzają. Doradzą oni Państwu między innymi, jaki dobrać rodzaj instalacji, aby jak najbardziej zmniejszyć koszty utrzymania przez Państwa wymarzonego domu, ale jednocześnie, aby zachowali Państwo najwyższy komfort. Jesteśmy w stanie doradzić Państwu jak i dla Państwa zaprojektować instalację wodno-kanalizacyjną, instalację elektryczną, teletechniczną czy też nawet alarmową. Dodatkowo nasi projektanci są wyspecjalizowani w pompach ciepła, więc są w stanie Państwu przedstawić jej działanie oraz jednocześnie zaprojektować ją dla Państwa. Warto przy tym wspomnieć, że pompa ciepła pozyskuje energię cieplną ze źródeł naturalnych takich jak na przykład grunty czy powietrza. Jest to urządzenie małych gabarytów, bo można ją porównać do lodówki. Jest to jedno z rozwiązań stosowanych w domach pasywnych lub energooszczędnych, dlatego warto jest się nad taką pompą zastanowić. Dzięki niej oszczędza się energię, ma się zapewnioną dobrą wentylację w domu oraz nie pojawia się wilgoć w domu. Jak widać pompa cieplna ma same zalety, ale o tym bliżej przedstawią wszelkie informacje Państwu nasi projektanci, którzy takimi tematami zajmują się, na co dzień i na pewno kompetentnie odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania. Jednocześnie mogą Państwo zapytać o domy inteligentne, które również są tą lepszą stroną naszych projektantów. Projektujemy domy jednorodzinne w systemie EIB od kilku lat i musimy przyznać, że ta technologia się zaczyna bardzo przyjmować na naszym rynku. Są to domy zarówno energooszczędne jak i luksusowe, czyli jest to połączenie kilku rzeczy na raz. W domach luksusowych dzięki zastosowaniu systemu EIB można zarządzać jednocześnie ogrzewaniem, wentylacją i oświetleniem poprzez zintegrowany system sterowania.