Oferta biura projektowego

Oferta biura projektowego

Od bardzo dawna nasza firma zajmuje się projektowaniem domów jednorodzinnych, domów parterowych czy piętrowych. Przede wszystkim zajmujemy się projektami i rozwiązaniami dla domów energooszczędnych, ale na tym zakres naszych usług się nie kończy, również zajmujemy się projektami domów jednorodzinnych tradycyjnych, domów luksusowych oraz domów drewnianych. Wszelkie pomysły są przez nas analizowane i podejmujemy się najróżniejszym wyzwaniom. Zapoznając się z naszą ofertą na pewno nie będą Państwo zawiedzeni, ponieważ nasza wykwalifikowana kadra projektuje zarówno domu jednorodzinne małe jak i bardzo duże, wielkość nie jest dla nas żadną przeszkodą. Staramy się ułatwiać inwestorom podejmowanie decyzjo, co do materiałów na budowę oraz co do rozstawienia ścian w środku domu. Dzięki dużemu odpowiedniemu wykształceniu naszych projektantów oraz dzięki odpowiednim programom, z jakich korzystają jesteśmy w stanie Państwu pokazać na etapie projektowania jak Państwa dom będzie wyglądał w rzeczywistości zabierając Państwa na wirtualną wycieczkę po domu jednorodzinnym. Wtedy z doświadczenia wiemy, że wyobrażenia a faktyczny stan bardzo się różnią i jest nanoszonych najwięcej poprawek, które na etapie projektowania nie są ani niczym dziwnym ani niczym trudnym. Nasi projektanci pracują nad danym projektem aż Państwo stwierdzą, że właśnie o taki dom Wam chodziło i właśnie taki projekt zatwierdzacie. Dodatkowo pragniemy wspomnieć, że nasza kadra posiada również uprawnienia do wystawiania świadectw energetycznych, dlatego przy projekcie energooszczędnym z dokumentami nie będzie najmniejszych problemów. W razie jakichkolwiek pytań czy wątpliwości, czy nawet zwykłej porady i ewentualnego pokazania różnic między domami tradycyjnymi a domami energooszczędnymi mogą się Państwo z nami skontaktować a korzystając z naszego doświadczenia bardzo chętnie pomożemy rozwiać wątpliwości i pomóc w dokonywaniu wyboru.

Domy nowoczesne z Internetu

Domy nowoczesne z Internetu

Projekty domów nowoczesnych przygotowują architekci na całym świecie. Gotowego projektu najlepiej poszukać w Internecie. Wiele biur architektonicznych wystawia na sprzedaż swoje prace. Minus jest taki, że są to projekty powtarzalne. Zdarzyć się więc może, że nasz sąsiad będzie miał taki sam dom, jak my. Jednak taki projekt ma też i zaletę - jest zdecydowanie tańszy od projektu indywidualnego, robionego na zamówienie konkretnej osoby.

Pamiętajmy jednak, że gotowy projekt domu z Internetu należy jeszcze zaadaptować, bez adaptacji projektu nie rozpoczniemy budowy naszego wymarzonego domu. Adaptacją projektu zajmuje się architekt, który posiada odpowiednie uprawnienia i to on dopasuje nasz projekt do między innymi Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego.

Projekt domu nowoczesnego jest zazwyczaj projektem bardzo ciekawym, który oferuje nietuzinkowe rozwiązania. Domy nowoczesne są budowane w najnowszych technologiach, posiadają rozwiązania energooszczędne, ekologiczne, są również domami inteligentnymi. Domy nowoczesne to budynki o nietypowym wyglądzie, ale bardzo funkcjonalne i zazwyczaj dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Mogą być domami gotowymi tak zwanymi domami z paczki, które buduje się bardzo szybko. Takie domy po prostu przyjeżdżają na plac budowy w paczkach, które się rozpakowuje i składa, następnie otynkowuje i w zasadzie dom jest gotowy. Mogą to być również nowoczesne domy modułowe, domy energooszczędne, domy prefabrykowane, domy pasywne i domy ekologiczne. Wszystkie te budynki powinny spełniać kryteria nowoczesności pod względem techniki budowy, zastosowanych, nowoczesnych technologii jak również ciekawego kształtu architektonicznego i rozplanowania pomieszczeń wewnątrz samego budynku.

Jeśli poszukujesz projektu domu nowoczesnego, najlepiej wpisz do wyszukiwarki frazę domy nowoczesne projekty i sam sprawdź wyniki, następnie wybierz wymarzony projekt domu, w którym będziesz mieszkać.

Domy tradycyjne

Domy tradycyjne

W katalogach z typowymi projektami domów znajdziemy bardzo wiele tradycyjnych rozwiązań. Jeśli zastanawiamy się nad budową własnego domu jednorodzinnego, powinniśmy zwrócić na nie uwagę, ponieważ charakteryzują się one zazwyczaj przede wszystkim wykorzystaniem wielu bardzo funkcjonalnych, praktycznych i wielokrotnie sprawdzonych rozwiązań.
Projekty domów tradycyjnych są przede wszystkim świetnym rozwiązaniem dla rodzin z kilkorgiem dzieci, ponieważ cechują się one zazwyczaj bardzo praktycznym zagospodarowaniem przestrzeni mieszkalnej. W przeciwieństwie do domów nowoczesnych, w których kładzie się nacisk na jak największą ilość otwartych przestrzeni i przestronność, domy jednorodzinne utrzymane w tradycyjnym stylu prezentują bardziej klasyczne podejście do zagospodarowania pomieszczeń, co stanowi bardzo dobre rozwiązanie dla bardziej licznych rodzin. Zaletą tego typu budynków jest również ich uniwersalność oraz ponadczasowość. Klasyczne rozwiązania nigdy nie wyjdą z mody i będą zawsze aktualne, nawet po wielu latach. Warto brać ten aspekt pod uwagę, ponieważ budowa domu jest inwestycją na wiele lat.
Projekty tradycyjnych domów jednorodzinnych cieszą się bardzo dużą popularnością, także dlatego że są to rozwiązania raczej praktyczne i oszczędne, zaprojektowane tak, żeby budowa pochłaniała możliwie mało kapitału. Jest to bardzo ważne dla rodzin, które dysponują bardzo ograniczonymi środkami finansowymi.
Czy warto zatem wybrać tradycyjny projekt domu? Oczywiście na to pytanie zależy w bardzo dużym stopniu od tego jakie są nasze potrzeby oraz możliwości finansowe. Warto jednak przejrzeć projekty domów tradycyjnych i zapoznać się z różnymi możliwościami jakie oferują. Zapewne bez problem znajdziemy przynajmniej kilka rozwiązań, które nas zainteresują i sprawią, że zdecydujemy się właśnie na dom w stylu tradycyjnym.

Gotowe projekty domów - zalety

Gotowe projekty domów - zalety

Możliwość zamówienia projektu domu przygotowanego na indywidualne zamówienie jest z całą pewnością bardzo kusząca. Niestety nie każdego stać na taką inwestycję. Dlatego zdecydowana większość osób decyduje się na wybór gotowego rozwiązania z katalogów proponowanych przez różne biura projektowe.
Gotowe projekty domów mają jednak także inne zalety, oprócz dużo niższej ceny. Pozwalają one przede wszystkim na zaoszczędzenie sporej ilości czasu, jaki zajmuje przygotowanie zamówienie indywidualnego. Dodatkowo tego typu projekty są rozwiązaniami sprawdzonymi często w praktyce - możemy przekonać się jak w rzeczywistości wygląda ich realizacja. Warto również pamiętać, że nawet w gotowym projekcie możemy wprowadzić różnego rodzaju zmiany, zarówno przed rozpoczęciem, jak i w trakcie trwania budowy. Nie jest więc tak, że jesteśmy skazani na konkretne rozwiązania, bez możliwości dopasowania ich do naszych indywidualnych potrzeby. Poza tym na rynku gotowych projektów dostępne jest bardzo dużo różnego rodzaju ofert. Jeśli nie mamy bardzo specyficznych wymagań, bez trudu znajdziemy wśród nich coś dla siebie.
Domy jednorodzinne zbudowane na podstawie gotowych projektów domów mogą wydawać się sztampowe i mało ciekawe. Jeśli jednak poszukamy, możemy znaleźć także bardziej oryginalne rozwiązania, które będą dostępne w bardzo przystępnej cenie. Dlatego nie warto z góry odrzucać gotowych projektów, nie ma także sensu ponoszenie dodatkowych kosztów związanych z indywidualnym projektem, jeśli standardowe rozwiązania mogą zaspokoić nasze potrzeby i wymagania. Warto też pamiętać, że zarówno gotowe, jak i indywidualne projekty przygotowywane są zazwyczaj przez tych samych, kompetentnych architektów, dlatego nie różnią się tak naprawdę jakością i spełniają wszystkie konieczne normy. Nie musimy się wiec obawiać, że gdy wybierzemy gotowy projekt, otrzymamy gorszy produkt.

Energooszczędne domy na lata

Energooszczędne domy na lata

Od kilku lat wzrost zainteresowania ekologicznym i energooszczędnym budownictwem stale wzrasta. Możliwość otrzymania dopłat do zastosowania w swoim nowo budowanym domu rozwiązań energooszczędnych sprawia, że coraz więcej Inwestorów jest zainteresowanych wybudowaniem właśnie takiego domu. W biurach architektonicznych nie brak takich rozwiązań jakimi są domy energooszczędne. Czym się charakteryzują i czy są w stanie spełnić wymagania oszczędnych budujących? Z całym przekonaniem jest to rozwiązanie dla tych, którzy lubią dobrze inwestować i zarządzać swoimi pieniędzmi. Co prawda wydatki związane z realizacją są dość wysokie, ale w ogólnym, wieloletnim rozrachunku jest to opłacalne posunięcie. Dostępne projekty domów nowoczesnych są w znakomitej części oparte na zasadzie korzyści na lata, a więc posiadają innowacyjne rozwiązania zarówno konstrukcyjne jak i materiałowe. Jeśli chodzi o domy energooszczędne mamy do czynienia z trzema opcjami, począwszy od wersji podstawowej po domy pasywne. Te ostatnie należą do najbardziej ciepłej grupy nie mniej jednak nadal są zbyt drogie, by można je uznać za powszechne. W Polskich warunkach wystarczające okazują się te pierwsze dwa typy różniące się od siebie współczynnikami wpływającymi na energooszczędność oraz koszty eksploatacji. W całej gamie propozycji architektonicznych klienci mają do wyboru zarówno domy luksusowe jak i tradycyjne, dzięki czemu każdy gust może zostać w pełni zaspokojony. Zanim wybierze się te jedyny warto oszacować swoje możliwości finansowe i skonfrontować je z przypuszczalnymi kosztami budowy domu. W przypadku wybrania projektu domu energooszczędnego ważne są najmniejsze detale, które w całości świadczą o pełnym uzyskaniu najlepszych wyników. Z całą pewnością należy do nich stolarka okienna, ocieplenie czy rozwiązania instalacji grzewczej. Warto również wspomnieć, że domy energooszczędne zazwyczaj są projektowane w zwartej i monolitycznej bryle.