Ciekawe projekty domów parterowych

Ciekawe projekty domów parterowych

Parterowe domy cieszą się do wielu lat niesłabnącą popularnością i bardzo dużym zainteresowaniem ze strony inwestorów. Jest to spowodowane głownie faktem, że tego typu budynki wiążą się ze sporą oszczędnością. Są także idealnym rozwiązaniem dla niedużych rodzin z jednym lub dwojgiem dzieci, które nie potrzebują dużej powierzchni mieszkalnej, a jednocześnie dysponują raczej ograniczonym kapitałem finansowym.
Projekty domów parterowych prezentują dosyć dużą różnorodność. Możemy znaleźć wśród nich zarówno bardzo klasyczne i proste rozwiązania, które mają przede wszystkim w jak najbardziej funkcjonalny sposób zaspokoić wszystkie potrzeby mieszkaniowe rodziny, jak i bardziej nowoczesne rozwiązania, które przykładają także wagę do oryginalności i zastosowanie różnych ciekawych pomysłów architektonicznych. Dzięki katalogom zawierającym różnego rodzaju gotowe projekty domów parterowych możemy szybko przekonać się jak wiele rozwiązań mamy do wyboru. Bez większego problemu znajdziemy na przykład ekologiczne i niedrogie domy wykonane z drewna, które stanowią naprawdę ciekawe rozwiązanie, zwłaszcza dla osób, które przykładają sporą wagę do troski o zdrowie swoje i sowich dzieci oraz do dbania o środowisko naturalne. Projekty domów jednokondygnacyjnych to także bardziej nowoczesne pomysły, na przykład budynki o płaskim dachu oraz ciekawej bryle. Oczywiście tego typu rozwiązania wiążą się zazwyczaj z koniecznością zainwestowania odpowiedniego kapitału oraz posiadania wystarczająco dużej działki, są to jednak ciekawe i warte uwagi projekty, które łączą oryginalną, nowoczesną formę z nowoczesnymi technologiami, pozwalającymi na oszczędzanie energii, oraz ciekawą estetyką.
Projekty domów parterowych są bardzo różnorodne i oferują wiele ciekawych rozwiązań, dlatego zdecydowanie warto się z nimi zapoznać jeśli planujemy budowę własnego domku jednorodzinnego.

Domy jednorodzinne

Domy jednorodzinne

Budowa domu jednorodzinnego to nadal jedna z najbardziej popularnych inwestycji, na które się decydujemy. Ten fakt nie może dziwić, zwłaszcza jeśli pomyślimy o standardzie wielu mieszkań w blokach. Wiele osób marzy o własnym domu pod miastem, nawet jeśli miałby to być mały, parterowy domek jednorodzinny.
Gdy już zdobędziemy potrzebne środki finansowe i zdecydujemy się na budowę domu, staniem przed kilkoma podstawowymi dylematami. Pierwszym z nich będzie wybór odpowiedniej działki. Jest to bardzo istotna kwestia ze względu na dwa problemy. Po pierwsze chodzi o jak najlepszą lokalizację ze względów komunikacyjnych, co przełoży się bezpośrednio na jakość naszego życia w przyszłości. Drugi powód to specyfika samej działki, jej wielkość, kształt oraz rodzaj podłoża. Wszystko to przełoży się bezpośrednio na dalszy proces budowy domu i może nam go ułatwić lub utrudnić. Pod budowę domu jednorodzinnego warto jest wybierać standardowe działki na terenie zabudowanym.
Kolejnym dylematem przed jakim staniemy będzie bez wątpienia wybór odpowiedniego projektu. Domy jednorodzinne, które znajdziemy w katalogach z gotowymi projektami są naprawdę różnorodne. Różnią się zarówno metrażem, jak i stylem w którym zostały zaprojektowane. Tutaj wszytko zależy od naszych potrzeb oraz zasobności portfela. Warto dobrze przemyśleć swoją decyzję i wybrać rozwiązanie, które pozwoli w optymalny sposób pogodzić nasze potrzeby mieszkaniowe oraz możliwości finansowe. Na szczęście znajdziemy wiele projektów domów jednorodzinnych, które zostały stworzone tak, aby zapewnić możliwie jak największe oszczędności w czasie budowy. Są to jednocześnie projekty, które są starannie przygotowane oraz spełniają wszystkie konieczne normy, nie musimy się zatem obawiać ich wyboru. Jest to doskonałe rozwiązanie przede wszystkim dla osób, które dysponują ograniczonym kapitałem.

Dom energooszczędny - autonomiczny

Dom energooszczędny - autonomiczny

Jako biuro projektowe jesteśmy nastawieni przede wszystkim na to, aby spełniać Państwa oczekiwania. Dlatego właśnie do naszej oferty usług wprowadziliśmy projekty domów nowoczesnych. Jednym z nich są domy autonomiczne. Są to projekty, które cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem jak i dużą popularnością. Dom autonomiczny jest to taki dom, który nie potrzebuje żadnych przyłączy. Nie potrzebuje doprowadzenia wody ani odprowadzenia ścieków, a najważniejsze – nie potrzebuje doprowadzenia energii, przy czym w ten sposób staje się jak najbardziej energooszczędny. Każde z takich przyłączy jest rozwiązywane w inny sposób, jednak trzeba pamiętać o tym, że wybudowanie domu na podstawie właśnie takiego projektu domu nowoczesnego jest bardzo drogie. Niektórzy z Państwa mogą myśleć, że dom autonomiczny jest fani w utrzymaniu a zarazem tani w wybudowaniu, bo przecież nie ma dodatkowych podłączeń, nie trzeba opłacać energetyki ani innych instytucji. Tak, nie trzeba tylko trzeba się liczyć z tym, że każdy z tych elementów przy domu energooszczędnym autonomicznym trzeba czyś zastąpić i właśnie te zastępstwa są drogie. Wodę można pobrać z gruntu, jednak do tego też trzeba zaprojektować odpowiednie pompy. Do ścieków można przy domu energooszczędnym postawić przydomową oczyszczalnię, która oczywiście też kosztuje i musi być w odpowiedni sposób dobrana oraz doprowadzona do domu. Najdroższą inwestycją jest prąd. Rezygnując z usług energetyki musimy się liczyć z tym, że same panele słoneczne nam nie wystarczą, ponieważ nie zawsze mamy słońce. Dodatkowo wiatrak też nie jest wystarczający, bo mieszkamy w takim klimacie, że też nie zawsze wieje. Dlatego każdy dom energooszczędny powinien dodatkowo być wyposażony w agregat. Oprócz tego dochodzi odpowiednia technologia realizacji projektu domu. Jednak takie domy również projektujemy, a osoby zainteresowane taką inwestycją zapraszamy na spotkanie z projektantem.

Nowoczesny dom

Nowoczesny dom

Wybór nowoczesnego domu, to odważna decyzja. Zazwyczaj podejmują ją osoby, które cenią sobie wysoko oryginalność i pragną podkreślić swoją indywidualność. Jeśli decydują nas tego typu projekty, warto uświadomić sobie, że nasz dom powinien być komfortowy przede wszystkim dla nas oraz naszej rodziny, nie powinniśmy więc zbyt pochopnie ulegać różnego rodzaju modom i trendom, które mogą bardzo szybko ulec zmianie.
Jeśli jednak uznamy, że nowoczesny dom jest rozwiązaniem dla nas, powinniśmy poszukać różnego rodzaju przykładowych rozwiązań, które pozwolą nam dokładniej zapoznać się z dostępnymi możliwościami. Warto sprawdzić różne alternatywy i wybrać coś, co rzeczywiście będzie nam odpowiadało. Projekty domów nowoczesny charakteryzują się często dużym naciskiem na stronę estetyczną i oryginalność, dlatego warto zwrócić szczególną uwagę na funkcjonalność konkretnego rozwiązania, na które chcemy się zdecydować. Do zalet projektów nowoczesnych domów należy zazwyczaj ich oszczędność i praktyczne rozwiązania dotyczące strony technicznej konstrukcji. Są one na przykład dosyć często parterowe, co pozwala zaoszczędzić na kosztach budowy. Równie często projektanci takich domów przykładają dużą wagę do troski o środowisko naturalne, szukają więc różnych rozwiązań, które pozwalają na efektowne oszczędzanie energii w trakcie eksploatacji budynku.
Projekty nowoczesnych domów oferują naprawdę sporą różnorodność, bez problemu więc powinniśmy znaleźć rozwiązanie, które spełni nasze wymagania oraz potrzeby. Oprócz oryginalności i walorów estetycznych warto jednak kierować się także względami bardziej praktycznymi, również w kwestii rozkładu oraz wielkości pomieszczeń. Nowoczesne domy na przykład rzadko projektowane są z myślą wo rodzinach, które posiadają wiele dzieci. Dobrze jest zdawać sobie z tego sprawę, gdy decydujemy się na takie rozwiązanie.

Jaki projekt domu wybrać?

Jaki projekt domu wybrać?

Jeśli szukasz odpowiedniego projektu domu, zastanów się nad tym bardzo dobrze. Co będzie lepsze dla Ciebie? Gotowy projekt z Internetu, czy projekt zrobiony według Twojego pomysłu na indywidualne zamówienie. Jakie są wady i zalety obydwu projektów?

Gotowy projekt domu jest projektem powtarzalnym. Oznacza to, że Ty nie jesteś jego właścicielem, czyli Twój dom nie będzie oryginalny. Owszem, możesz pokusić się o przeróbki i pewne urozmaicenie, jednak takie działanie generuje dodatkowe koszty. Gotowy projekt domu należy ponadto zaadaptować do Twoich indywidualnych warunków, czyli umiejscowić dom na działce, na mapie geodezyjnej, zaprojektować lub przeprojektować działkę, zaadaptować projekt domu do warunków wodnych i gruntowych oraz klimatycznych miejsca, w którym zamierzasz dom wybudować. Należy go również dopasować do Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego. Bez adaptacji projektu nie wybudujesz domu. To oznacza dla Ciebie kolejne koszty. Suma summarum, kupując gotowy projekt - płacisz za niego w pierwszej chwili mniej, wydaje Ci się, że oszczędzasz czas i pieniądze, a w rzeczywistości chyba tak nie jest.

Projekty domów tworzone na indywidualne zamówienia uwzględniają Twoje potrzeby. Dom zostanie dostosowany do Twojego wyobrażenia. Może to być dom nowoczesny, tradycyjny, drewniany, budowany w technologii energooszczędnej, pasywny lub ekologiczny. Ty decydujesz o kształcie budynku, ewentualnych zmianach. Ponadto projekt domu zostanie dopasowany do Twoich zasobów finansowych. Nie będziesz musiał się martwić, że użyte materiały będą za drogie. Ty podajesz kwotę, a architekt dopasowuje się do Twoich indywidualnych możliwości finansowych. Decyzja oczywiście zawsze należy do Ciebie, tak jak i ostatnie słowo u architekta. Poza tym wszystko załatwisz w jednym miejscu. Architekt pomoże Ci uzyskać odpowiednie dokumenty i w ten sposób przyspieszy budowę Twojego domu marzeń.